NUCLEOFILL

 

NUCLEOFILL – dla każdego kto chce zahamować lub cofnąć procesy starzenia się skóry

Czym naprawdę jest Nucleofill i czy jest bezpieczny?

Nucleofill składa się z wysokooczyszczonych, długołańcuchowych polinukleotydów. Są one budulcem DNA, RNA ale także koenzymów – w tym koenzymu Q10 stosowanym od lat w kosmetykach antystarzeniowych. Występują one powszechnie w naturze.
Pierwsze zastosowania polinukleotydów miały miejsce w 1980 roku. Do iniekcji zarejestrowane są od 1990 roku – były i są stosowane do wspomagania gojenia ran.
Nucleofill jest produkowany we Włoszech przez firmę Promoitalia i posiada badania kliniczne oraz certyfikaty bezpieczeństwa dopuszczające jego stosowanie w Unii Europejskiej.

 

Jak działa Nucleofill?

Polinukleotydy, w odróżnieniu od kwasu hialuronowego, wnikają do wnętrza komórek i pobudzają produkcję kolagenu i elastyny. Łączą się także z receptorami na powierzchni komórek – CD39 i CD40, co hamuje tworzenie się mediatorów stanu zapalnego. Wiadomo, że stan zapalny jest jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za starzenie się skóry. Mają wpływ na różnicowanie fibroblastów oraz mają właściwości antyoksydacyjne – poprzez wychwytywanie wolnych rodników są w stanie zahamować proces starzenia. Posiadają zdolność wiązania wody. Rozpadają się między innymi do ATP który dostarcza energii komórkom.
W praktyce obserwuje się:
  • lifting twarzy
  • nawilżenie
  • ogólną poprawę wyglądu skóry (gładkość, gęstość skóry)
Nucleofill jest zalecany także do leczenia blizn i rozstępów

 

Dla kogo?

Dla każdego kto chce zahamować lub cofnąć procesy starzenia się skóry. Idealny na lato oraz dla osób żyjących w miastach, w zanieczyszczonym środowisku, ze względu na działanie antyoksydacyjne.

 

Co lepsze, Nucleofill czy Profhilo?

Obecnie jest za wcześnie na definitywną ocenę jednak wydaje się że działanie ich uzupełnia się – kwas hialuronowy, kolagen i elastyna to 3 najważniejsze substancje zapewniające skórze młodość. Być może schematy łączone okażą się najskuteczniejsze. Kwas hialuronowy sam w sobie jest oczywiście stymulatorem syntezy kolagenu, jednak nie najmocniejszym – wśród kwasów hialuronowych nieusieciowanych (nie będących wypełniaczami) pozytywnie wyróżnia się Profhilo, którego działanie jest w tym zakresie silniejsze niż zwykłego kwasu hialuronowego nieusieciowanego.

Nucleofill natomiast posiada inne punkty uchwytu i dodatkowe działania.

 

Schemat leczenia

3-4 zabiegi co 2-4 tygodnie
W swojej praktyce w obrębie owalu twarzy stosuję tylko Nucleofill Strong o największym stężeniu polinukleotydów
Może być stosowany na twarz lub dowolną okolicę ciała

 

Okres rekonwalescencji

Działania niepożądane w miejscach wkłucia to: niewielki obrzęk, niekiedy siniaki, utrzymywanie się niewielkich, wyczuwalnych grudek 2- 4 dni. Nucleofill należy do grupy zabiegów lunchowych. Może być stosowany u alergików.

 

NOWOŚĆ – NUCLEOFILL EYES (SOFT)

 

Nucleofill Eyes jest ulepszonym, jeszcze lepiej dostosowanym do okolicy oka preparatem polinukleotydów. Zawiera on mniejsze stężenie nukleotydów o innej masie cząsteczkowej niż preparaty do twarzy, za to jedna strzykawka mieści w sobie objętość 2 ml pozwalającą na wykonanie zabiegu w okolicy oczu i jeśli potrzeba na przykład w okolicy ust.

W praktyce obserwujemy znaczne, dostrzegalne gołym okiem odmłodzenie skóry – poprawę jej gęstości, koloru i napięcia. Wiele pacjentek zgłasza wrażenie liftingu oraz „otwarcia” oka. Skóra nie jest już pergaminowa.

Preparat jest dopuszczony także do wstrzykiwania w skórę powiek górnych, co dotyczy bardzo nielicznych preparatów na rynku. Jest w pełni bezpieczny i nie jest materiałem zatorowym, w odróżnieniu od usieciowanego kwasu hialuronowego.

W porównaniu do mezoterapii z kwasem hialuronowym, grudki i obrzęk utrzymują się znacznie krócej (najczęściej 1-2 dni)

Wskazówka praktyczna: największe efekty można uzyskać poprzez łączenie zabiegu Nucleofill z zabiegami z użyciem urządzeń (głównie Secret RF), w tym przypadku powinno się zacząć od radiofrekwencji a pomiędzy zabiegami lub na zakończenie serii podać preparat Nucleofill. Aktualnie są to dwie wiodące metody odmładzania okolic oczu, ze względu na największe bezpieczeństwo i bardzo krótki okres rekonwalescencji (gojenia)