USUWANIE BLIZN I BLIZN POTRĄDZIKOWYCH

 

 

Blizny stanowią istotny problem dla pacjentów, ze względu na wrażenie nierównej i nieprzyjemnej w dotyku skóry, niezadowalające efekty estetyczne nawet przy stosowaniu korygującego makijażu oraz nieskuteczność wielu oferowanych na rynku metod leczenia (peelingi powierzchniowe, mikrodermabrazja, kosmetyki). Dzieje się tak ponieważ są to zmiany sięgające w głąb skóry właściwej i leczenie musi mieć odpowiedni zasięg, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa terapii i unikaniu powikłań takich jak na przykład przebarwienia pozapalne.

Wiodącymi metodami leczenia (certyfikaty FDA i CE) są zabiegi urządzeniami do radiofrekwencji mikroigłowej oraz laserami frakcyjnymi.  Wśród laserów wyróżnia się laser  Erb-Yag oraz laser frakcyjny CO2, a ostatnio także laser tulowy.

Według ostatnich obserwacji naszych stałych pacjentów, najbardziej cenią oni zabiegi urządzeniem Secret RF 2.0 (radiofrekwencja mikroigłowa) cechujące się bardzo dużą skutecznością (silne pobudzenie procesów przebudowy blizny) przy bardzo krótkim czasie rekonwalescencji (w większości przypadków około 4-5 godzin!). Stanowi to istotny postęp w możliwościach leczenia blizn i rozstępów.

W niektórych przypadkach można uzupełnić leczenie podaniem osocza bogatopłytkowego, które silnie pobudza własne mechanizmy regeneracyjne skóry, wypełniając zmiany od wewnątrz poprzez wpływ na syntezę kolagenu, elastyny i różnicowanie komórek macierzystych.

 

Od kilku lat z dobrym efektem stosuje się także:

  • Profhilo, Restylane Vital – działają synergistycznie do zabiegów urządzeniami
  • usieciowany kwas hialuronowy do wypełniania zanikowych blizn potrądzikowych. Szczególnie pomocny w wyraźnie odgraniczonych, zagłębionych bliznach. Działanie jest w pełni bezpieczne ale niestety nietrwałe.

Większość z tych zabiegów nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania a poprawa widoczna jest już po 1-2 zabiegach.

 

Zabiegi:

(kliknij w poniższe linki aby przejść do wybranych zabiegów)