LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

Leczenie nadpotliwości potrafi skutecznie ograniczyć nadproduktywność gruczołów potowych, niwelując problem potliwości. Najczęściej uporczywa nadpotliwość ma podłoże genetyczne często okazuje się że podobne problemy występują u innych członków rodziny. Z tego względu domowe sposoby radzenia sobie z nadpotliwością mogą nie przynosić oczekiwanych rezultatów.

Złotym standardem w leczeniu nadpotliwości pach, dłoni i stóp jest powierzchowne podanie toksyny botulinowej za pomocą cienkiej igły. Zabieg jest szybki, bezpieczny i nie wyłącza pacjenta z życia codziennego. Obserwuje się wielomiesięczne, a niekiedy po kolejnych podaniach leku nawet i kilkuletnie okresy poprawy, z całkowicie zahamowanym poceniem w leczonych okolicach.
Należy podkreślić, że leczenie toksyną botulinową jest w pełni bezpieczne (do dnia dzisiejszego sama toksyna botulinowa została już przebadany na milionach pacjentów a działanie leku jest odwracalne) i nie obserwuję się żadnych trwałych działań niepożądanych. Ze względu na miejscowe działanie efekt zabiegu nie zaburza termoregulacji.

 

Zabiegi:

(kliknij w poniższe linki aby przejść do wybranych zabiegów)