Strona główna/PROBLEMY ESTETYCZNE/BLIZNY, BLIZNY POTRĄDZIKOWE

USUWANIE BLIZN I BLIZN POTRĄDZIKOWYCH

Usuwanie blizn i blizn potrądzikowych

Blizny stanowią istotny problem dla pacjentów, ze względu na wrażenie nierównej i nieprzyjemnej w dotyku skóry, niezadowalające efekty estetyczne nawet przy stosowaniu korygującego makijażu oraz nieskuteczność wielu oferowanych na rynku metod leczenia (peelingi powierzchniowe, mikrodermabrazja, kosmetyki). Dzieje się tak ponieważ są to zmiany sięgające w głąb skóry właściwej i leczenie musi mieć odpowiedni zasięg, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa terapii i unikaniu powikłań takich jak na przykład przebarwienia pozapalne.

Wiodącymi metodami leczenia (certyfikaty FDA i CE) są zabiegi laserami frakcyjnymi lub Dermapenem , najbardziej zaawansowanym urządzeniem do frakcyjnego mikronakłuwania skóry na poziomie nawet 2,5 mm. Dermapen zapewnia głęboką przebudowę skóry właściwej przy jednoczesnym niskim ryzyku powikłań. W niektórych przypadkach można uzupełnić leczenie podaniem osocza bogatopłytkowego, które silnie pobudza własne mechanizmy regeneracyjne skóry, wypełniając zmiany od wewnątrz poprzez wpływ na syntezę kolagenu, elastyny i różnicowanie komórek macierzystych.

Od kilku lat z dobrym efektem stosuje się także:

  • kolagen (atelokolagen) Linerase – dzięki silnemu pobudzeniu syntezy własnego kolagenu w skórze właściwej, wyraźnie przebudowuje skórę zmienioną starzeniem czy urazem. Przywraca cechy typowe dla skóry młodej i zdrowej: jędrność, gęstość, jednolitość powierzchni skóry. Działanie jest szybsze i bardziej spektakularne w porównaniu ze stosowanymi wcześniej metodami rewitalizacji.
  • usieciowany kwas hialuronowy do wypełniania zanikowych blizn potrądzikowych. Szczególnie pomocny w wyraźnie odgraniczonych, zagłębionych bliznach. Działanie jest odwracalne (zabieg trzeba powtarzać zwykle co kilkanaście miesięcy) i w pełni bezpieczne.

Większość z tych zabiegów nie wyłącza pacjenta z codziennego funkcjonowania a poprawa widoczna jest już po 1-3 zabiegach.

 

Zabiegi:

(kliknij w poniższe linki aby przejść do wybranych zabiegów)

BLIZNY, BLIZNY POTRĄDZIKOWE
4.9/5 14 głosów

UWAGA! W LISTOPADZIE PRZENIESIENIE GABINETU DO NOWEJ KLINIKI W LOFTACH LUBELSKA W KRAKOWIE!
Strona wykorzystuje pliki cookies. Ok