Strona główna/PROBLEMY ESTETYCZNE/BLIZNY, BLIZNY POTRĄDZIKOWE

USUWANIE BLIZN I BLIZN POTRĄDZIKOWYCH

Usuwanie blizn i blizn potrądzikowych

Blizny stanowią istotny problem dla pacjentów, ze względu na wrażenie nierównej i nieprzyjemnej w dotyku skóry, niezadowalające efekty estetyczne nawet przy stosowaniu korygującego makijażu oraz nieskuteczność wielu oferowanych na rynku metod leczenia (peelingi powierzchniowe, mikrodermabrazja, kosmetyki). Dzieje się tak ponieważ są to zmiany sięgające w głąb skóry właściwej i leczenie musi mieć odpowiedni zasięg, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa terapii i unikaniu powikłań takich jak na przykład przebarwienia pozapalne.

Jedną z wiodących metodą leczenia (certyfikat FDA) jest zabieg urządzeniem Dermapen 3 , najbardziej zaawansowanym urządzeniem do frakcyjnego mikronakłuwania skóry na poziomie nawet 2,5 mm, zapewniającym głęboką przebudowę skóry właściwej przy uniknięciu powikłań typowych dla leczenia laserem. W niektórych przypadkach można uzupełnić leczenie podaniem osocza bogatopłytkowego, które silnie pobudza własne mechanizmy regeneracyjne skóry, wypełniając zmiany od wewnątrz poprzez wpływ na syntezę kolagenu, elastyny i różnicowanie komórek macierzystych.

Od kilku lat z dobrym efektem stosuje się także:

  • kolagen (atelokolagen) Linerase – dzięki silnemu pobudzeniu syntezy własnego kolagenu w skórze właściwej, wyraźnie przebudowuje skórę zmienioną starzeniem czy urazem. Przywraca cechy typowe dla skóry młodej i zdrowej: jędrność, gęstość, jednolitość powierzchni skóry. Działanie jest szybsze i bardziej spektakularne w porównaniu ze stosowanymi wcześniej metodami rewitalizacji. W przypadku blizn oznacza to spłycenie i zmniejszenie widoczności blizn.
  • usieciowany kwas hialuronowy do wypełniania zanikowych blizn potrądzikowych. Szczególnie pomocny w wyraźnie odgraniczonych, zagłębionych bliznach. Działanie jest odwracalne (zabieg trzeba powtarzać zwykle co kilkanaście miesięcy) i w pełni bezpieczne.

Powyższe zabiegi nie wyłączają pacjenta z codziennego funkcjonowania a poprawa widoczna jest już po 1-3 zabiegach.

 

Zabiegi:

(kliknij w poniższe linki aby przejść do wybranych zabiegów)

VOUCHER 100zł
 

Zapisz się do Newsletter'a aby otrzymać Voucher o wartości 100zł na wybrany zabieg.

*Oferta jednorazowa, nie łączy się z innymi
ZAPISZ SIĘ
close-link