PLAZMA (PLASMAGE)

Plazma, nazywana „czwartym stanem skupienia materii”, obecna jest w naturze – na przykład w piorunach. W praktyce impuls plazmy powstający w najnowszych urządzenia charakteryzuje się bardzo wysoką temperaturą działającą bardzo powierzchownie. Część tej energii powoduje natychmiastowe, lecz płytkie uszkodzenie naskórka z jego sublimacją, a część (w postaci ciepła) powoduje działanie rewitalizujące skórę (pobudzenie syntezy kolagenu i obkurczenie włókien istniejącego kolagenu). Ponieważ działanie to jest bardzo precyzyjne i płytkie, plazma może być używana w obszarach w których użycie laserów jest zbyt ryzykowne (opadające powieki, bardzo cienka skóra, usuwanie małych łagodnych zmian skórnych).

 

Plasmage

Urządzenie to posiada certyfikat medyczny oraz automatyczne programy dedykowane różnym problemom estetycznym, mogą być one modyfikowane przez lekarza.

 

W jakich problemach można zastosować zabieg z użyciem plazmy?

Najważniejsze wskazania to:

  • opadanie, zwiotczenie skóry powiek górnych i dolnych
  • redukcja zmarszczek (kurze łapki, zmarszczki palacza)
  • usuwanie przerostu gruczołów łojowych, plam starczych (lentigo), żółtaków powiek i innych łagodnych zmian skórnych

Plazma może być stosowana również w innych wskazaniach, jednak nie jest w tych przypadkach główną metodą leczniczą.

 

Jakie są przeciwwskazania?

Nie ma specjalnych przeciwwskazań poza typowymi przeciwwskazaniami do zabiegów medycyny estetycznej. Plazmy nie powinno się stosować w przypadku planowanego pobytu na słońcu, w lecie oraz u pacjentów nieprzestrzegających zaleceń pozabiegowych.

 

Jak wygląda okres rekonwalescencji

Po zabiegu występuje obrzęk trwający 1-3 dni. Drobne, punktowe strupki utrzymują się około tygodnia. Konieczne jest stosowanie pełnej fotoprotekcji.