ROZSTĘPY

Leczenie i usuwanie rozstępów

Mity na temat rozstępów:

Na rynku istnieje cała mnogość preparatów i zabiegów które rzekomo powinny zlikwidować rozstępy lub przynajmniej uczynić je „niewidocznymi”. Doświadczeni lekarze i pacjenci którzy próbowali poradzić sobie z rozstępami wiedzą jednak że w rzeczywistości jedynie kilka metod może zapewnić trwałą i widoczną poprawę. Jest to spowodowane tym, że rozstępy są w istocie bliznami sięgającymi skóry właściwej i nie ma możliwości zlikwidowania ich bez metod działających na odpowiedniej głębokości i zmuszających skórę do przebudowy swojej struktury, z syntezą nowych włókien kolagenowych.

 

Fakty na temat rozstępów:

Zdecydowanie do terapii nieskutecznych możemy zaliczyć: kremy, maści, olejki (mają jednak fenomenalne znaczenie przy zapobieganiu pogłębianiu się i tworzeniu nowych rozstępów), peelingi powierzchniowe (jak na przykład kwas migdałowy, azelainowy, ferulowy), mezoterapię (może ona jednak znacząco poprawić wygląd, jędrność i jakość skóry), masaż, mikrodermabrazja.

Potwierdzone efekty w leczeniu rozstępów mają prawidłowo przeprowadzone zabiegi takie jak: Dermapen, Pixel Peel, kolagen (atelokolagen) Linerase, laser frakcyjny, ostatnio próbuje się również z dobrym efektem radiofrekwencji mikroigłowej (RF). Osocze bogatopłytkowe znacznie zwiększa skuteczność ww. zabiegów i przyspiesza regenerację skóry.

 

Wskazówka praktyczna: Usuwanie rozstępów należy rozpocząć jak najszybciej aby leczenie było pełne i skuteczne. Tak zwane „stare rozstępy” ze względu na nasilone zwłóknienie, leczą się wolniej ale możemy znacząco zmniejszyć ich widoczność. Warunkiem niezbędnym jest cierpliwość, ponieważ przebudowa skóry jest procesem który trwa jeszcze wiele miesięcy po zabiegu.

 

Zabiegi:

(kliknij w poniższe linki aby przejść do wybranych zabiegów)