LENISNA, JUVELOOK

Preparaty Lenisna i Juvelook – stymulatory produkcji kolagenu

Nowej generacji preparaty z kwasem polimlekowym należą do stymulatorów produkcji kolagenu. Obydwa preparaty składają się z kwasu poli- D,L-mlekowego oraz nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Lenisna i Juvelook różnią się wielkością cząsteczek kwasu poli- D,L – mlekowego oraz stężeniem tego składnika oraz stężeniem nieusieciowanego kwasu hialuronowego.
Fakty: Uzyskano 2 patenty związane z metodą produkcji tych preparatów ( patent nr 10-1481441 oraz 10-1725279) – uzyskanie okrągłych cząsteczek kwasu polimlekowego oraz wytwarzanie polimeru o strukturze sieciowej, zamiast struktury „kruszonego szkła”. Uważa się że zmniejsza to ryzyko działań ubocznych m.in. występowania ziarniniaków.
Nieusieciowany kwas hialuronowy służy jako nośnik oraz składnik szybko poprawiający stan skóry po podaniu tych preparatów. Dzięki połączeniu 2 składników uzyskujemy efekt natychmiastowy (rozświetlenie, lekkie wypełnienie) oraz odległy (silna stymulacja produkcji kolagenu i długotrwała poprawa jędrności, grubości skóry, zniwelowanie zmarszczek)
Kwas hialuronowy ulega degradacji ale jednocześnie zwiększa się ilość kolagenu w skórze, zwiększa się liczba fibroblastów powstałych z komórek macierzystych.

Bezpieczeństwo Lenisna i Juvelook

Produkty są wytwarzane w Korei. Obydwa preparaty są zarejestrowane w Unii Europejskiej i uzyskały certyfikat CE.
W Europie są stosowane od 2018 roku.

Wskazania i zastosowanie preparatów Lenisna i Juvelook

  • chronostarzenie i fotostarzenie skóry
  • wiotkość
  • zmarszczki
  • ubytki objętości, zanik podskórnej tkanki tłuszczowej

Lenisna i Juvelook nie są preparatami które można stosować wymiennie – różnią się nie tylko stężęniem składników aktywnych, ale także wielkością cząsteczek kwasu polimlekowego – zostały one stworzone do innych zastosowań:

Juvelook

– do obszarów skóry cienkiej jak szyja, dekolt, skóra cienka u osób młodych. Posiada on bardzo małe działanie wypełniające. Głównym jego działaniem jest remodeling skóry – poprawa zmarszczek, porów, blizn, ujędrnienie skóry.

Lenisna

– do podawania w okolice, w których skóra jest grubsza, w przypadku bardziej nasilonego starzenia (wiotkość, głębokie zmarszczki, ubytki objętości). Lenisna ma działanie wypełniające, dzięki dużej produkcji kolagenu efekt wypełnienia długo się utrzymuje. Czas degradacji produktu wynosi 18 miesięcy

Według lekarzy europejskich i koreańskich, godnym polecenia połączeniem jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej (również u nas dostępny)

Przeciwwskazania do stosowania Lenisna i Juvelook

  • takie jak do wszystkich preparatów do iniekcji w obrębie twarzy
  • choroby autoimmunologiczne
  • wcześniejsze stosowanie: innych stymulatorów (także biostymulatorów), nici (dokładny zalecany odstęp określi lekarz na konsultacji)
  • należy pamiętać o zachowaniu odstępu od procedur stomatologicznych – najlepiej 2 tygodnie

Efekty zabiegów Lenisna:

Efekty zabiegów Lenisna kraków

Efekty zabiegów Lenisna kraków

Efekty zabiegów Juvelook:

Efekty zabiegów Juvelook kraków

Efekty zabiegów Juvelook kraków

Zdjęcia ukazują efekt zabiegu u konkretnego pacjenta. Efekt zabiegu może się różnić w zależności od indywidualnych cech pacjenta, liczby powtórzeń zabiegu, stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz umiejętności i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg.