UTRATA JĘDRNOŚCI, WIOTKOŚĆ, CHOMIKI

Starzenie się twarzy może mieć wpływ na relacje w życiu prywatnym i zawodowym

Zmiany w kształcie i mimice twarzy, dużo bardziej niż same zmarszczki, powodują utratę własnego pozytywnego wizerunku. Oznaki starzenia się naśladują wyraz twarzy typowy dla negatywnych emocji takich jak smutek, srogość, zmęczenie i żal. W czasach dużych zmian i przesunięcia się granicy młodości, doprowadza to do sytuacji, w której nasza skóra nie nadąża za aktywnym trybem życia i tym co chcielibyśmy osiągać i jakimi się widzieć. Wymienione poniżej zmiany związane ze starzeniem mogą przyczyniać się do utrwalania się niesympatycznego wyrazu twarzy i utraty poczucia wartości oraz radości pomimo pozytywnej osobowości. Na przykład:

– lwia zmarszczka

imituje srogość

– dolina łez, opadanie kącików ust

wyrażają smutek

– bruzdy nosowo-wargowe, dolina łez, worki i cienie pod oczami, opadanie powiek i tkanek w innych rejonach

nadają wyraz zmęczenia oraz kojarzą się ze starością

 

Celem zabiegów medycyny estetycznej

jest dyskretne przywrócenie wypoczętego i atrakcyjnego wyglądu, bez zmieniania rysów twarzy i pozostawiania widocznych śladów po ingerencji lekarza. Nowoczesna medycyna estetyczna polega na odwracaniu i zapobieganiu zmianom związanym z objawami starzenia. Jest to możliwe dzięki zrozumieniu zmian zachodzących na wielu poziomach tkanek twarzy: wypełniacze z kwasem hialuronowym uzupełniają zmniejszającą się z wiekiem ilość tkanki kostnej i tłuszczowej w obrębie policzków; toksyna botulinowa pomaga modulować wyraz twarzy na bardziej łagodny i zapobiegać powstawaniu głębokich zmarszczek; metody rewitalizacji skóry (osocze bogatopłytkowe, mezoterapia, atelokolagen, biostymulacja i mikronakłuwanie) przywracają elastyczność i młody wygląd skórze; peelingi chemiczne pomagają usunąć przebarwienia i przywrócić jednolitą i zwartą strukturę skóry typową dla osób młodych i zdrowych.

Dzięki połączeniu kilku metod możemy uzyskać realny efekt liftingu bezoperacyjnego i znaczne zmniejszenie „chomików” oraz głębokich bruzd. Wszystkie wyżej wymienione metody można zastosować również na skórę szyi i dekoltu. Kluczem do sukcesu jest odpowiedni dobór metod, poczucie piękna oraz umiar w ilości stosowanych preparatów.

 

Zabiegi:

(kliknij w poniższe linki aby przejść do wybranych zabiegów)