OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE ARTHREX

Osocze bogatopłytkowe stosowane jest w ortopedii i medycynie regeneracyjnej już od wielu lat. Bardzo szybko zdobyło uznanie także w dermatologii jak i medycynie estetycznej

Osocze bogatopłytkowe aktualnie stosuje się w wielu typach łysienia (także na tle autoimmunologicznym), odmładzaniu (głównie twarzy, szyi, dekoltu, dłoni), leczeniu ran, blizn, rozstępów i chorób skóry. Bezsprzeczna skuteczność osocza została dowiedziona naukowo w niezależnych projektach badawczych.

Opis zabiegu:

Po pobraniu pacjentowi krwi do sterylnego, zamkniętego układu, krew zostaje od razu odwirowana w specjalnej probówce tak aby oddzielić od siebie poszczególne elementy bez użycia żelu separacyjnego. Co ważne, nie są to zwykłe probówki diagnostyczne, lecz dokładnie przebadane probówki których zawartość (osocze zawierające duże stężenie płytek krwi) może być podana bezpiecznie pacjentowi, co gwarantuje nam sterylność i przewidywalne efekty zabiegu. Ze względu na brak domieszek obcych substancji jest idealną metodą regeneracji skóry dla alergików.

Następnie preparat zostaje podany do skóry (twarzy, ciała lub głowy) za pomocą igły lub kaniuli. Do godziny po zabiegu skóra jest zaczerwieniona z uwagi na duże stężenie naturalnych czynników wzrostu (które działają jako lokalne hormony – pobudzają podziały komórek skóry, aktywują komórki macierzyste i fibroblasty a w efekcie tworzenie kolagenu).

Na drugi dzień po zabiegu można spokojnie powrócić do codziennej aktywności. Istnieje bardzo niewiele przeciwwskazań do podania osocza (najważniejsze z nich to: ciąża, karmienie, aktywne nowotwory i aktywne zakażenia).

 

Osocze bogatopłytkowe  – efekty zabiegu:

– skóra głowy: pobudzenie wzrostu włosów

– skóra nieowłosiona: zagęszczenie i znaczne ujędrnienie skóry, poprawa kolorytu, zmniejszenie przebarwień i zmarszczek, długotrwały efekt odmłodzenia skóry, zmniejszenie sińców pod oczami

zmniejszenie blizn, blizn potrądzikowych i rozstępów

– zmniejszenie przebarwień

 

Osocze bogatopłytkowe można łączyć z kwasem hialuronowym, co zdecydowanie wzmacnia efekty zabiegu, zapewnia skórze rozświetlenie i silne nawilżenie.

Najczęściej zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów co 3-4 tygodnie a następnie ocenę stanu skóry co 6 miesięcy i ewentualny zabieg przypominający.