PLAZMA (PLASMAGE)

Plazma, nazywana „czwartym stanem skupienia materii”, obecna jest w naturze – na przykład w piorunach. W praktyce impuls plazmy powstający w najnowszych urządzenia charakteryzuje się bardzo wysoką temperaturą działającą bardzo powierzchownie. Część tej energii powoduje natychmiastowe, lecz płytkie uszkodzenie naskórka z jego sublimacją, a część (w postaci ciepła) powoduje działanie rewitalizujące skórę (pobudzenie syntezy kolagenu i obkurczenie włókien istniejącego kolagenu). Ponieważ działanie to jest bardzo precyzyjne i płytkie, plazma może być używana w obszarach w których użycie laserów jest zbyt ryzykowne (powieki, bardzo cienka skóra). Stanowi to przełom w leczeniu opadających powiek, które dotychczas mogły być leczone tylko operacyjnie (blefaroplastyka).

 

plazma krakow - PLAZMA (PLASMAGE)

 

Dlaczego właśnie Plasmage?

Plasmage jest jednym z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technicznie generatorów plazmy. Oznacza to, że technologia została maksymalnie ulepszona. Plasmage posiada automatyczne programy dedykowane różnym problemom estetycznym i co ważne mogą być one modyfikowane przez lekarza.

 

Jakie problemy rozwiązuje zabieg z użyciem plazmy?

Najważniejsze wskazania to:

  • opadanie, zwiotczenie skóry powiek górnych i dolnych
  • odmładzanie okolicy oka
  • usuwanie zwiotczenia i nadmiaru skóry w innych okolicach (zmarszczki przy uszach, wiotka skóra brzucha, szyi)
  • redukcja zmarszczek (kurze łapki, zmarszczki palacza)
  • usuwanie przerostu gruczołów łojowych, plam starczych (lentigo) i innych łagodnych zmian skórnych
  • peeling plazmowy – ze względu na brak stosowania jakichkolwiek substancji chemicznych może być wykonywany nawet u alergików

Plazma może być stosowana również w innych wskazaniach, jednak nie jest w tych przypadkach główną metodą leczniczą.

 

Jakie są przeciwwskazania?

Nie ma specjalnych przeciwwskazań poza typowymi przeciwwskazaniami do zabiegów medycyny estetycznej. Plazmy nie powinno się stosować w przypadku planowanego pobytu na słońcu oraz u pacjentów nieprzestrzegających zaleceń pozabiegowych.

 

Jak wygląda okres rekonwalescencji

Po zabiegu występuje obrzęk trwający 1-3 dni. Drobne, punktowe strupki utrzymują się około tygodnia. Natomiast pozytywny efekt jest widoczny już w pierwszych dniach i jest długotrwały (dobry efekt estetyczny utrzymuje się zwykle ponad 2 lata, następnie można powtórzyć zabieg).

 

plasmage krakow 1024x681 - PLAZMA (PLASMAGE)