CRYSTALYS (HYDROKSYAPATYT WAPNIA) – aktualnie niedostępny, zastąpiony przez inne stymulatory
Crystalys należy do grupy silnych stymulatorów syntezy kolagenu. Składnik aktywny preparatu, hydroksyapatyt wapnia jest substancją występującą naturalnie w ludzkim organizmie i jest w pełni biodegradowalny po upływie 2 lat. W tym okresie jego działanie jest długotrwałe i dwuetapowe:
- efekt natychmiastowy – wypełnienie zmarszczek i uniesienie skóry związane z efektem objętościowym (wolumetrycznym) podanego preparatu
- efekt długoterminowy – lifting, ujędrnienie skóry, poprawa elastyczności skóry – dzięki silnemu pobudzeniu produkcji kolagenu typu I, III oraz elastyny
Efekt stymulujący jest większy niż po podaniu kwasu hialuronowego, efekt wolumetryczny zaś mniejszy – co za tym idzie Crystalys bardzo dobrze sprawdza się u pacjentów z okrągłą twarzą, dużą ilością tkanki tłuszczowej, chomikami (’liquid facelift”), objawami starzenia związanymi z wiotkością skóry twarzy i ciała. Ze względu na silne ale dyskretne działanie jest doskonałym preparatem do odmładzania skóry u mężczyzn.
Główne zalety Crystalys:
- Obecny na rynku od 7 lat – podano już co najmniej kilkadziesiąt tysięcy strzykawek
- Przebadany klinicznie
- Zawiera bezpieczny składnik aktywny, stosowany od ponad dziesięciu lat, lecz w większym stężeniu niż w dotychczas dostępnych preparatach (np. Radiesse)
- Wieloletnie doświadczenie kliniczne w wykorzystaniu hydroksyapatytu wapnia w implantologii i chirurgii
- Certyfikat CE poświadczający bezpieczeństwo stosowania u Unii Europejskiej oraz certyfikat FDA w USA
- Całkowicie biokompatybilny i biodegradowalny
- Zapewnia długotrwały (około 2 lat) efekt wypełnienia i liftingu
Rejony w których uzyskuje się najlepszy efekt po podaniu preparatu:
- policzki i kości policzkowe
- owal twarzy
- linia żuchwy, kąt żuchwy
- bruzdy nosowo-wargowe
- linie marionetki
- opadające kąciki ust
UWAGA:
Ze względu na silne działanie biostymulujące, Crystalys jest przeciwwskazany u pacjentów z niektórymi schorzeniami oraz implantami podskórnymi. Zabieg może wykonywać tylko odpowiednio przeszkolony lekarz, po uprzednim zakwalifikowaniu pacjenta.