MEZOTERAPIA IGŁOWA / MEZOTERAPIA KANIULĄ

 

Mezoterapia igłowa – stosuje się w niej najczęściej nieusieciowany kwas hialuronowy, odpowiedni do podania śródskórnego

 

Jako główny budulec zdrowej i młodej skóry (jego produkcja zmniejsza się z wiekiem) kwas hialuronowy wywiera działanie nawilżające, uelastyczniające i ujędrniające oraz nadaje skórze blask i zdrowy wygląd.

Po znieczuleniu maścią, preparat podaje się igłą lub kaniulą, zabieg mezoterapii nie wymaga specjalnej rekonwalescencji – zaczerwienie ustępuje po kilku godzinach, w przypadku pojawienia się drobnych siniaczków można zatuszować je bez obaw normalnym makijażem.

W ostatnich kilku latach pojawiły się preparaty zawierające duże stężenie kwasu hialuronowego oraz dodatkowe substancje wywierające silny wpływ na metabolizm skóry. Pozwalają one na uzyskanie szybkiego i trwałego efektu poprawy jakości skóry przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości zabiegów (w przypadku niżej wymienionych preparatów wystarczą 2-3 zabiegi):

 

Teosyal Redensity I

– kwas hialuronowy z kompleksem aminokwasów, antyoksydantów, minerałów i witaminy B6. Jeden z najlepiej przebadanych preparatów. Badania dotyczące skuteczności wykazały: ujędrnienie skóry, zmniejszenie drobnych zmarszczek, nawilżenie, rozświetlenie. Z tego względu bardzo poprawia wygląd okolicy oka, zarówno u osób młodych (drobne zmarszczki, sińce pod oczami) jaki i osób dojrzałych (wiotkość).

 

 

Aquashine

– zawiera dużą ilość kwasu hialuronowego i peptydy biomimetyczne o działaniu odmładzającym. Peptydy biomimetyczne są to wytworzone w laboratorium odpowiedniki występujących w młodej skórze czynników wzrostu (czyli hormonów działających lokalnie). Posiadają one receptory w komórkach i wywierają silny wpływ na metabolizm skóry. Niezastąpione przed latem oraz dla skóry dojrzałej – zmniejszają ryzyko powstawania przebarwień i ujędrniają. Nagrodzony „Perłą Dermatologii Estetycznej”

mezoterapia igłowa aquashine - MEZOTERAPIA IGŁOWA

 

Neauvia Hydro Deluxe

– preparat o bardzo dużym stężeniu kwasu hialuronowego z dodatkiem 0.01% hydroksyapatytu wapnia. Hydroksyapatyt wapnia, stosowany od lat w preparacie Radiesse, silnie pobudza fibroblasty znajdujące się w skórze do produkcji nowego kolagenu. Zapewnia to trwały efekt zwiększenia gęstości skóry i poprawy jędrności. Nagrodzony „Perłą Dermatologii Estetycznej”

mezoterapia igłowa neauvia hydro - MEZOTERAPIA IGŁOWA

 

NOWOŚCI:

 

Aquashine PTX

 

Zawiera kwas hialuronowy i peptydy, które można znaleźć w innych preparatach z gamy Aquashine. Dodatkowo zawiera peptyd „botox-like” (oligopeptyd – 62) który działa rozluźniająco na aktywność skurczową komórek mięśniowych. Oprócz działania poprawiającego gęstość, nawilżenie i blask skóry, Aquashine PTX zapewnia zmniejszenie zmarszczek.

Pozostałe składniki preparatu: Dekapeptyd-29, Acetyl Dekapeptyd-3, Oligopeptyd-24, Oligopeptyd-72 ,  Oligopeptyd-51, Oligopeptyd-34

 

Prostrolane Blanc-B

 

Innowacyjny preparat do odmładzania skóry i leczenia przebarwień. Szczególnie zastosowanie w połączeniu z innymi zabiegi prowadzi do zmniejszenia przebarwień na skórze (także w przypadku melasmy). Bardzo dobry do profilaktyki nawrotów przebarwień, na przykład przed urlopem, oraz dla pacjentów którzy nie mogą sobie pozwolić na zabiegi ze znacznym złuszczaniem. Skład:

  • Kwas hialuronowy
  • Kompleks 4 peptydów o działaniu rozjaśniającym: Oligopeptyd-92, Oktapeptyd-11, Feruloyl Oligopeptyd-33, Valprool Oligopeptyd-33