Jakie zabiegi medycyny estetycznej przed ślubem? (dla kobiet i mężczyzn)

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu, pamiętajcie że to Wasze święto, a zdjęcia i filmy mogą być przyjemnym jego wspomnieniem. Jak dobrze wyglądać na zdjęciach i na żywo pomimo intensywnych przygotowań, stresu i całonocnej zabawy? Jakie polecam zabiegi medycyny estetycznej przed ślubem?
Poniżej przedstawiam potwierdzone w mojej praktyce zabiegi medycyny estetycznej, które można polecić każdej osobie przed ważnymi wydarzeniami. Kluczem jest zdrowa skóra, komfort i głowa wolna od zmartwień.

 

Peelingi medyczne.

Jeśli masz skórę mieszaną i problemem jest „świecenie się”, obawiasz się że „pryszcz” może zepsuć ten właśnie dzień to peelingi (zwane popularnie kwasami) są tu najlepszym rozwiązaniem. Działają przeciwzapalnie zmniejszając ryzyko powstania nowych zmian trądzikowych, znacznie przyspieszają gojenie się już obecnych zmian, zmniejszają zaczerwienienie. W przypadku suchej skóry zmniejszają szorstkość i drobne zmarszczki, ujednolicają koloryt. W każdym przypadku oczyszczają i zmniejszają pory, są jednak 3 warunki: wykonanie serii kilku zabiegów, odpowiedni dobór rodzaju kwasów do typu i stanu skóry oraz przestrzeganie zaleceń w okresie zabiegów.

Optymalny okres: 3 miesiące – 2 tygodnie przed.

 

Mezoterapia igłowa.

Nowoczesne preparaty do mezoterapi igłowej renomowanych producentów (wskazówka – szukaj preparatów oznaczonych logo nagrody „Perła Dermatologii Estetycznej”) mają jedną wspólną cechę – są naprawdę skuteczne. Już po 1-2 zabiegach pacjenci obserwują nawilżenie, ujędrnienie i rozświetlenie skóry. Zadbana, odmłodzona i dobrze nawilżona skóra prezentuje się młodziej na żywo ale także na zdjęciach – odzyskuje dziecięcą gładkość i blask.

Optymalny okres: 2 miesiące – 2 tygodnie przed.

 

Iniekcje toksyny botulinowej w celu ograniczenia pocenia.

Pomyślcie o tym że dopasowane lub odkryte sukienki czy eleganckie koszule nie będą już problemem – jeden krótki zabieg z podaniem toksyny botulinowej w skórę pach całkowicie uwalnia od pocenia tej okolicy na wiele miesięcy (zwykle poprawa trwa 6 -12 miesięcy po pierwszym zabiegu). Zabieg ten zapewnia prawdziwą wolność i swobodę na co dzień zarówno dla nerwusów jak i dla spontanicznych duchów.

Optymalny okres: 3 miesiące – 1 tydzień przed.

 

Redukcja „lwiej zmarszczki”.

Jeśli chodzi o zmarszczki, podejście do nich jest kwestią bardzo indywidualną. Niektórym osobom jest z nimi do twarzy. Wyjątkiem jest tutaj lwia zmarszczka, która zawsze (również u mężczyzn) nadaje groźnego i zmęczonego wyglądu. Do wyboru mamy toksynę botulinową lub kwas hialuronowy. Należy pamiętać że jeśli jest bardzo głęboka, nie uzyskamy całkowitego zaniknięcia zmarszczki w krótkim czasie, dlatego nie powinno się zwlekać z jej leczeniem.

Optymalny okres: 3 miesiące – 1 miesiąc przed.

 

CO JESZCZE?

W razie potrzeby i odpowiednio wcześniej (optymalnie zalecam odstęp co najmniej miesiąc przed ślubem co pozwoli uniknąć stresu) można wypełnić kwasem hialuronowym dolinę łez, nawilżyć i nieznacznie powiększyć usta, wymodelować kości policzkowe. Wskazówka – szukaj lekarza z polecenia (najlepiej wśród znajomych osób które poddały się już tego typu zabiegom), poproś o zdjęcia „przed i po” (upewnij się że są to realne zdjęcia a nie materiały reklamowe dostarczone przez firmy farmaceutyczne oraz że wizja estetyczna lekarza ci odpowiada). Aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt, nie planuj zabiegów z wypełniaczami w ostatniej chwili (odstęp kilku tygodni pozwoli na ewentualne poprawki, integrację preparatów ze skórą a w ostateczności na usunięcie preparatu). Pamiętaj, że pozbycie się problemów związanych ze skórą lub dyskretna poprawa wyglądu mogą znacznie poprawić nastrój i nastawienie do życia.