Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej – TOP 5 Wiosna 2017

Jakie są najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej tej wiosny? Analiza ostatnich 2 miesięcy mojej praktyki lekarskiej dotycząca nowych i powracających pacjentów. W przypadku pacjentów powracających na zabiegi ich wybór potwierdza bezpieczeństwo i stopień zadowolenia z wymienionych zabiegów

1. Peelingi chemiczne

niezastąpiony zabieg do poprawy wyglądu i jakości skóry oraz spowolnienia procesów starzenia. Jeżeli zauważasz, że wygląd skóry nie jest idealny, kosmetyki działają zbyt słabo ale boisz się zabiegów medycyny estetycznej, to peelingi są właśnie dla Ciebie. Nie powodują one zmiany rysów twarzy ani mimiki, a jednak znacząco poprawiają wygląd w przypadku niedoskonałości skórnych (zmiany trądzikowe i potrądzikowe, przebarwienia, drobne zmarszczki, rozszerzone pory, zszarzała cera).

Wszyscy znamy aż za dużo przypadków „zrobionych” kobiet – bezrefleksyjnie stosowane wypełniacze, powiększanie ust, nadmiar toksyny botulinowej kojarzy się raczej ze śmiesznością niż młodym wyglądem. Częstym powodem jest brak umiaru w zabiegach medycyny estetycznej ale także brak dbałości o skórę – niezdrowo wyglądająca skóra twarzy oraz szyi z objawami starzenia i przebarwieniami bezlitośnie zdradza wiek. Podsumowując – zabiegi poprawiające jakość i odmładzające skórę powinny być traktowane priorytetowo jeśli poważnie myślimy o zachowaniu dobrego wyglądu i zdrowia skóry na lata.

2. Botoks (toksyna botulinowa)

drugie miejsce na podium jest całkowicie zasłużone, ponieważ w wielu przypadkach (głównie zmarszczek mimicznych, opadania zewnętrznych części brwi, tendencji do częstego nadmiernego marszczenia czoła, bruksizmu) jest niezastąpiona. O toksynie botulinowej można pisać godzinami a internet jest pełen artykułów na ten temat (gloryfikujących jej działanie jak i straszących ciężkimi powikłaniami).

Fakty są takie, że jeżeli przyjrzymy się działaniom niepożądanym, to po pierwsze są one przemijające, a po drugie jest ich mniej i są łagodniejsze niż w przypadku większości leków w tabletkach (jeśli przyjrzymy się ulotkom leków doustnych to w większości może wystąpić: małopłytkowość, uszkodzenie wątroby, ciężkie reakcje alergiczne). Może warto więc dać toksynie szansę? Oczywiście tylko u lekarza z dużym doświadczeniem, ponieważ jest to lek o potężnej sile działania – dlatego źle zastosowany może wyrządzić wiele szkody, na szczęście głównie w zakresie wyglądu a nie zdrowia, co jednak jest marnym pocieszeniem dla pacjentów którzy muszą stawić czoła uczęszczaniu do pracy i innym aktywnościom ze sparaliżowanym czołem czy denerwującym odczuciem ciężkich brwi.

3. Mezoterapia skóry głowy preparatem Dermaheal HL

wyjątkowo skuteczna w różnych typach wypadania i osłabienia włosów, ze względu na niespotykany w innych preparatach bogaty skład (56 składników w tym peptydy biomimetyczne  o działaniu hamującym wpływ androgenów na mieszki włosowe czy też wydłużające fazę anagenu czyli wzrostu włosa). Dodatek witamin, aminokwasów i innych składników potrzebnych do wzrostu włosów czyni preparat niezwykle skutecznym także w wypadaniu włosów po ciąży, wypadaniu włosów po karmieniu, po narkozie czy po stresie. Może być stosowana również w celu pogrubienia i zwiększenia połysku włosów, przy bardzo suchych włosach i skórze głowy, łamliwości włosów.

W pełni zasłużona nagroda „Perła Dermatologii Estetycznej” i skuteczność od lat potwierdzona w praktyce klinicznej. Warto wspomnieć tu też o nowszym bardzo skutecznym produkcie tego samego laboratorium biotechnologicznego Caregen – Dr Cyj Hair Filler, który wykazuje silniejsze i przedłużone działanie (peptydy zawieszone w usieciowanym kwasie hialuronowym uwalniają się w skórze głowy przez wiele dni), ale ze względu na wyższą cenę pozostaje nieco mniej popularny.

4. Mezoterapia igłowa z kwasem hialuronowym

miejsce w top 5 to znak, że zależy nam na naturalnym wyglądzie i dyskretnym odmładzaniu. Kolejny zabieg który w żaden sposób nie zmienia charakteru twarzy, ale jest najlepszy w nadawaniu świetlistości, nawilżenia i elastyczności czyli typowych atrybutów młodej skóry. Czasy mezoterapii składającej się z licznych serii zabiegów odchodzą do lamusa od kiedy mamy do dyspozycji nowe preparaty z dużą zawartością kwasu hialuronowego oraz dodatkami o konkretnych działaniach.
Pacjenci zauważają poprawę stanu skóry zwykle już po jednym zabiegu, ale zaleca się 2-3 zabiegi aby uzyskać długotrwałą poprawę wyglądu. Najskuteczniejsze substancje dodawane do kwasu hialuronowego to:
  • antyoksydanty w celu przedłużenia działania preparatu i walki z fotostarzeniem
  • czynniki wzrostu w celu przywrócenia młodości i jędrności skórze
  • hydroksyapatyt wapnia w celu pobudzenia komórek do produkcji kolagenu i długotrwałego działania ujędrniającego

Produkty uhonorowane „Perłą Dermatologii Estetycznej” w pełni potwierdziły swoją skuteczność w codziennej praktyce:

OPIS NAJSKUTECZNIEJSZYCH PREPARATÓW DO MEZOTERAPII

5. Wypełniacze z kwasem hialuronowym

stosowane dyskretnie i w małych dawkach niezastąpione w przywracaniu pogodnego wyrazu twarzy poprzez likwidację zmian związanych ze starzeniem takich jak: bruzdy nosowo-wargowe, linie marionetki, głębokie zmarszczki, dolina łez. Zdecydowanie zalecam stosowanie w stylu „French beauty” – podkreślając charakter twarzy i zachowując w pełni jej naturalność. Nie można zapomnieć że są najbezpieczniejszymi substancjami stosowanymi do wypełniania tkanek, biorąc pod uwagę ryzyko powikłań a także długotrwały okres obserwacji w praktyce klinicznej.

najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej kraków